Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Tiesos problema

Tiesos problema

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Planas. Įvadas. Tiesa priklauso idėjų sferai. Tiesos problema. Klasikinės tiesos koncepcija. Neklasikinės tiesos koncepcija. Akivaizdumo teorija. Loginės darnos (koherencinė) teorija. Pragmatinė tiesos samprata. K.Marksas apie teoriją ir praktiką ir jų sąveiką. Džeimso nuomonė. Kuo skiriasi tiesos samprata nuo klasikinės? Dialektinis materializmas. Praktika yra pažinimo pagrindas. Mokslo tiesos atitikimas tikrovei. Teorijų objektyvumo įrodymas praktine visuomenine veikla. Tiesos santykinumas ir objektyvumas. Filosofijos tiesos objektyvumas, absoliutumas ir santykinumas. Išvados.

Ištrauka

Tiesos samprata suponuoja, kad yra vienas vienintelis požiūris į pasaulį, vienas vienintelis taškas, iš kurio atsiveria jo vienintelė teisinga perspektyva. Galima sakyti, kad klasikinės tiesos požiūris – šis taškas yra Dievas ir kad ši perspektyva yra dieviška pespektyva.
Tema "Tiesos problema", mano manymu, folosofijoje iškeliama kaip viena iš svarbiausių žmogaus apmąstymo temų. Toje temoje sprendžiami klausimai, kurie tikriausiai kyla ne vienam iš mūsų. Kai mes ieškome atsakymus į daugelį mums iškilusių klausimų, prieiname įvairių išvadų, tačiau ar visada jos būna teisingos. Manau, įvairūs filosofai prieina tam tikrų išvadų taip pat ne iš karto, tai būna daugelio metų darbas. Juk kiekvieną mintį reikia pagrįsti. Pateikus mums pakankamai įrodymų, mes apmąstome pateiktus faktus ir galime tam tikrus teiginius pripažinti taisyklėmis. Tad kas gi yra tiesos problema, pabandžiau išdėstyti savo darbe.
Pažinimo procesai yra žinios, kurios nuolat gausėja ir kinta. O kadangi vienas žinias nuolat keičia kitos, todėl iškyla klausimas, ar mąstymo rezultatai atitinka tai, kas yra pačioje tikrovėje, ir kiek galima pasitikėti dabartinėmis mokslo žiniomis, t. y. kiek tose žiniose yra tiesos? Ir apskritai, kas yra tiesa ir kur ji egzistuoja – tikrovėje ar žmogaus galvoje? Dažnai mums tai būna problematiškas klausimas. Iš vienos pusės, tiesa turėtų būti kažkas kas nepriklauso žmogui, nepajudinama, stabilu. Kita vertus, neginčijama, kad pasaulį pažįsta žmogus. Vadinasi, tiesa negali būti daiktas, nes ji priklauso idėjų sferai. Tiesa gimsta, egzistuoja ne kur kitur, o žmogaus galvoje. Bet ne visos žmogaus galvoje atsiradusios idėjos yra tiesos. Todėl ir kyla klausimas, ar mūsų teiginių turinys gali turėti tokią reikšmę, kuri nepriklausytų nuo mūsų pačių, bet priklausytų nuo tikrovės. Kitaip tariant, ar mokslo žinios turi objektyvų turinį, kuris nepriklauso nuo pažįstančiojo subjekto. O gal mokslinis pasaulio vaizdas yra tik mūsų subjektyvių išgyvenimų aprašymas, gal žmogus tik sukasi savo sąmonės sferoje, iš kurios nėra parėjimo į tikrovę? ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasFilosofijos kursinis darbas
KategorijaFilosofija
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.92 KB
Autoriussonata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Ruzgienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tiesos problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • R. Ruzgienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą