Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Laimės samprata filosofijoje (2)

Laimės samprata filosofijoje (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Kas yra laimė? Filosofų požiūris į laimę. Laimę lemiantys veiksniai. Objektyvieji požymiai. Subjektyvieji požymiai. Laimė įvairiuose gyvenimo etapuose. Laimę mažinantys veiksniai. Išvados. Summary.

Ištrauka

Laimė, rūpėjusi žmonėms nuo seniausių laikų, negali būti pamirštama ir dabar, kai gyvenimas ne tik siūlo galimybes, bet ir reikalauja ne mažiau pastangų ir ne visada suteikia laukiamą atpildą. Pamąstyti apie laimę, vertybes ir gyvenimo prasmę šiandien pravartu tiems, kurie žengia sėkmės keliu ir tiki ją tvirtai laiką savo rankose, ir tiems, kurie mano niekada jos nesulauksią.
Kiekvieno žmogaus pastangų tikslas yra pasiekti laimę, teigė pirmosios etikos sistemos autorius Aristotelis bei kiti jam pritarę mąstytojai. Beveik kiekvienas jų mąstė ir rašė apie laimę, kaip apie svarbiausią ir realiai pasiekiamą žmogaus tikslą. Jų raštuose taip pat rasime įsidėmėtinų svarstymų apie tai, kas yra laimė, koks turėtų būti dorovingas, prasmingas, vertas laimės žmogaus gyvenimas. Galima teigti, kad senovėje laimė žmonėms rūpėjo netgi labiau negu dabar. Daugelio gyvenimas šiandien yra toks spartus, kad laimės ir nelaimės eina viena po kitos arba greta, ir žmogus negalėtų pasakyti, tiesiog neturi laiko paklausti savęs, laimingas jis ar ne.
Laimės būsenos yra tikroji, intymioji žmogaus savastis, neabejotinas jo apsisprendimų ir veiklos motyvas. Todėl aptarti laimės prasmę skatina noras gilintis į žmogaus vidujiškumą, santykį su savo gyvenimu ir pačiu savimi. Kyla noras atsakyti į daugelį klausimų: Ar atitinka tikrovę neigiama daugelio žmonių reakcija į pokyčius, į savo pačių gyvenimą? Kas labiau lemia laimės suvokimą – realūs sunkumai, ar mūsų pačių nusiteikimai?
Žinotina, kad vienų laimę veikiančių veiksnių visiškai negalima arba galima paveikti iš dalies, kitus veiksnius mes galime įtakoti. Todėl norintiems padidinti savo laimės galimybę yra aktualu nuo mūsų priklausančius veiksnius pažinti ir mokėti juos valdyti norima linkme.
Manytina, kad kiekvienam, siekiančiam laimės, yra įdomu, kokiame amžiuje yra didžiausia galimybė jos pasiekti. Klaidinga galvoti, kad laimės maksimumas išgyvenamas tik brandžiame amžiuje, kai įsisąmonintos gyvenimo vertybės, nusistovėję idealai, siekiai, tikslai. Ar vaikystėje ir jaunystėje išgyvenamų teigiamų jausmų negalime pavadinti laime? Ar nėra šie individo gyvenimo etapai nepelnytai užmirštami diskusijose apie ją?
Kadangi laimė nėra nuolat trunkantis jausmas, svarbu žinoti, kas ją veikia, kas ją mažina, kas tolina jos išgyvenimą. Objektyvių ir subjektyvių laimės kliūčių supratimas, bent minimalus jų valdymas padės šiam jausmui tapti realiu. Bet ar kiekvienas neigiamas jausmas tik trukdo laimei? O gal padeda?
Ar gyvename tam, kad būtume laimingi, ar žmogaus gyvenime svarbiausia yra jo asmeninė laimė? Ar laimė skirta kiekvienam, ar tik nedaugeliui? Ar laimė galima kaip asmeninių pastangų rezultatas? Ar priklauso nuo likimo užgaidų?.. Į šiuos klausimus bus bandoma atsakyti šiame darbe. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-21
DalykasFilosofijos kursinis darbas
KategorijaFilosofija
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis39.33 KB
AutoriusIlona
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laimes samprata filosofijoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą