Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Ar galima keisti savo likimą?

Ar galima keisti savo likimą?

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Likimo slėpiniai. Likimo skrituliai. Kaip reikėtų likimą suprasti. Ar būtina žinoti savo likimą? 1997/8 m. atliktas tyrimas LIKIMO tema. Kodėl netikime likimu? Netikime likimu, nes tikime savimi. Netikime likimu, nes tikime Dievu. Likimo metafora. Kada tikime likimu? Tikime likimu kai kuriose gyvenimo situacijose. Vadinasi, žmogus gali koreguoti savo likimą? Rankų delnuose mūsų likimas. Tikime, jog visas mūsų gyvenimas apspręstas likimo. Išvados.

Ištrauka

Ar mes patys esame savo likimo kalviai? O gal viskas yra iš anksto numatyta ir mes gyvename savo gyvenimą kaip aprašyta scenarijuje?
Kažkada girdėjau tokią istoriją: "kažkur toli prasidėjo potvynis, visi puolė gelbėtis. Kas kaip - kas plaukte, kas su valtimis. Gelbėjo šeimas, vaikus ir t.t. Ir tik vienas žmogelis nieko nedarė,motyvuodamas tuom, kad Dievas jam padės. Vanduo vis kilo ir kilo. Tam žmogui visi sakė, lipk pas mus į valtį, mes tave parplukdysime į krantą. Jis vis savo: "Dievas man padės". Pagaliau vanduo visai pakilo, nespėjusius išsigelbėti gelbėtojai gelbėjo su malūnsparniu. O tas žmogėnas vis tą patį: "Dievas man padės". Ir pagaliau, sėdėdamas ant savo namo stogo, jis ėmė šaukti: "Dieve, ar tu vis tik esi? Kodėl man nepadedi?". Dievas ir tarė: "Aš gi tau siunčiau gerus kaimynus į pagalbą - atsisakei; siunčiau malūnsparnius - atsisakei. Tai ko dabar nori?" Moralas: jeigu pats nesistengsi, jogs Dievas tau nepadės. Taigi savo likimui reikia ir savom rankom pagelbėti. Na, "pakalti" kažkiek. O jei rimčiau, aš manau, kad yra likimas ir lemtis. Vat likimo mes tai kalviai, bet lemties - ne.
Žmonių paklausus, ko jie taip neramiai ieško, galima išgirsti vis tą patį atsiliepimą. Palaimos jie nori atrasti. ., O toji bėga nuo jų kaip žaltvykslė. Visų tų milijonų ieš- J kančių jų vos kelintasis išrodo palaimingu. O pradedant akyliau pažvelgti, matoma, jog iš tikro tik taip rodės. Nėra nė tas kelintasis palaimingas. Skundžiasi ir jisai. Tiktai: dar mažumytis, taip jis mano, tuomet būtų susivaikęs palaimą. Tik Likimas viską sudarkė. Užgriuvo ir viską išnaikino. Likimas yra, be abejonės, didžiausias žmogaus, žmonijos nevidonas. Likimas kaltas dėl visos nepalaimos, visų gyvenimo skausmų.O dar koks jis ypatingas. Nežinai, iš kur jis tave užniks, kokiu būdu tave užpuls. Visuomet ir kiekvienam jisai kitoks. Kur tie žmonijos vaikai, kurie iškopę yra iš Likimo valstijos! Jų tiktai keli. Ir tarsi dievai jie žvelgia žemyn į mus, vargstančius ir dūsaujančius po Likimo smūgių.
Likimas įvairauja be galo. Bet nors pasektina yra, kur jis valdo. Žmogaus pavidalas, jo vidaus gyvenimas: geismai, jausmai, troškimai, mintys, mąstymai, trumpai, jo dovanos, jo gabumai ir tųjų stoka – tai viena Likimo valstybė. Antroji yra aplinkenybės, žmogaus tėvai, broliai, sesers, kaimynai, tautiečiai, toliau – žemės kraštas ir kas tuo žmogui suteikiama. O galiausiai lyg visai po Likimu stovi žmogaus amžiaus bėgis. Viskas pasirodo žmogui duota Likimo. Bet kaip čia atsieina – tai klausimas. Kodėl toks ypatingas jisai ir kiekvienam žmogui, o labiausiai toksai skaudus, tai tūlam rodos, apmąstymo neverta, kadangi tai tik negali būti išmanyta. Nors taip sakoma ir tūlų tikima. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFilosofijos kursinis darbas
KategorijaFilosofija
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis592.39 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Butėnas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ar galima keisti savo likima [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Butėnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą