Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Humanizmas (2)

Humanizmas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Darbo tikslai. Darbo planas. Įžanginis žodis. Įvadas. Kas yra filosofija? Humanistai ir humanizmas. Istoriškumas. Antika. Materialistinė ir humanistinė graikų filosofija. Humanizmas. Renesansas ir humanizmas. Antikos idėjų atkartojimas. Žymiausi atstovai. IX – XX amžiaus humanizmas. Egzistencializmas. Egzistencinė humanizmo samprata. Žymiausi egzistencialistai. Naujausiųjų laikų humanizmo problemos. Išvados.

Ištrauka

Kadangi Humanizmas yra filosofijos atšaka, turinti savitus išskirtinius bruožus visų pirma reikėtų išsiaiškinti kas yra filosofija ir taip pamažu įsigilinti į humanizmo doktriną.
"Kas yra filosofija ir ko ji verta – ginčijamas dalykas." Kiekvienas iš mūsų filosofiją supranta savaip: arba ją atranda savyje ir puoselėja, ieško išeities taško, arba ją neigia. Filosofijos neigimas taip pat yra filosofija. Dauguma žmonių iš filosofijos laukia nepaprastų atradimų arba " ji abejingai atmetama kaip mąstymas, neturintis objekto." Filosofijos apibrėžti vienu sakiniu neįmanoma, nes ji liečia kiekvieną žmogų, todėl ji turi būti suvokiama, suprantama ir prieinama visiems.
Šiame darbe apžvelgsiu filosofijos ištakas, nagrinėjamas problemas, filosofijos, kaip mokslo formavimąsi, vystimąsi amžių ir epochų kaitoje. Bandysiu įžvelgti kas yra filosofija?, kaip ją galima vertinti?, kokiais aspektais ji yra tiriama?.
Tai bus sudėtinga, kadangi filosofija, kaip mokslas yra labai abstraktus ir neturintis konkretaus objekto dalykas. Ji – visa apimanti ir bandanti atsakyti į daugybę klausimų. Ne veltui filosofija yra vadinama mokslų motina, kadangi daugybė šiuolaikinių mokslo teorijų bei naujų mokslo šakų atsirado kai atsiskyrė nuo filosofijos. Gamtos mokslai – tokie kaip fizika, matematika, biologija prieš kelis šimtmečius buvo priskiriami prie filosofijos dalyko ir tik visai neseniai atsiskyrė ir tapo savarankiški.
Nepaisant filosofijos kaip mokslo į ją galima pažvelgti kaip į gyvenimo būdo, mąstymo palydovę, kadangi kiekvienas iš mūsų – pasaulio gyventojų – turime savitą mąstymą ir pasaulėžiūrą, tad ir turime skirtingą gyvenimo filosofiją, paremtą patyrimu.
Daugumai filosofija tik paistalai, neturintys jokios praktinės reikšmės ir neparodantys teisingo kelio, tačiau filosofija yra pradų pradas, ką bandysiu įrodyti šiame darbe nagrinėdama filosofiją tiek kaip mokslą, tiek kaip pasaulėžiūrą, besivysčiusią nuo pat antikos iki modernios technologijos pažangos, industrijos amžiaus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-21
DalykasFilosofijos kursinis darbas
KategorijaFilosofija
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis51.51 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Morkūnienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Humanizmas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J. Morkūnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą