Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Individo tyla medijų triukšme

Individo tyla medijų triukšme

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Bendrai. Problema. Tikslas: Įvertinti intensyvioje medijų apsuptyje atsidūrusio individo gyvenimą. Mano pasirinkti autoriai ir literatūros apžvalga. Dialogas. Buvimas su kitais dialoge. Dialogo interpretacijos ir nuorodos. Dialoge formuojasi mūsų vertybės ir veiksmai. Triukšmas šalina empiriškumą. Triukšmas skatina racionalų mąstymą. Žinių nuvertėjimas ir reprodukavimas. Prekės įgauna informacinį pobūdį. Medijų monologiškumas. Dialogas virsta monologu. Monologo strategija. Blogos žinios irgi reikalingos. Reklama diktuoja bendravimo madas. Meninis pamėgdžiojimas reklamoje. Apie kūrybinį procesą. Individo tyla ir nejautra. Neįvertintos pasekmės. Sąstingis, nutildymas, nejautra. Elektrošokas. Tęsiniai ir pusiausvyra. Cenzorius – aušintuvas. Kalbos degradacija. Naujosios visuomenės. Visuomeninis asmuo. Internetinė visuomenė. Hipermarketo visuomenė. Prekės ženklo visuomenė. Žiniasklaidos ir televizijos visuomenė. Masiškumas tolina. Išvados.

Ištrauka

Gyvenimas sparčiai keičiasi, visuomenė transformuojasi ir įgyja vis daugiau naujų bruožų. Tai visuomenė, kurioje pamažu formuojasi nauja informacinė kultūra, informacinė kalba ir naujas gyvenimo būdas.
Raštas ir modernios ryšių technologijos įgalino mūsų komunikaciją plėstis ir augti milžiniškais tempais. Mūsų mąstymas tampa kompiuterizuotu, kuris priverstas kasdien apdoroti begalę informacijos, iš kurios didžioji dalis mums yra visiškai nereikalinga. Visa mums reikalinga informacija greičiausiai tilptų į vieną procentą visko ką gauname. Visa kita tik perteklinis triukšmas, kuris turi tendenciją augti ir garsėti.
Tačiau mes prie triukšmo įprantame, kaip žmonės gyvenantys prie geležinkelio įpranta prie traukinių gausmo. Prie visko yra įprantama. Prie lėtinių ligų taip pat, reikia tik nepamiršti reguliariai išgerti vaistus. Šio darbo tikslas yra atsisėsti į filosofuojančio gydytojo kėdę ir bandyti diagnozuoti ligas, kuriomis serga informacinė visuomenė ir komunikacijos virusą pasigavęs individas, nes simptomai darosi akivaizdūs.
Problema
Individas yra atsidūręs nelygiaverčiame dialogo dalyvio vaidmenyje. Jis yra nuolat besiklausantis, negalintis nei įsiterpti, nei pakomentuoti. O jei jam tai kartais ir pavyksta, jis greitai būna užgožtas naujo informacijos antplūdžio.
Šiandien aplink mus yra sukuriama galybę iliuzinio bendravimo. Mano sąmonė nuolat užimta ir simuliuojama. Šiandieninėje visuomenėje nebeturiu laiko nuobodžiauti. Man vis mažiau reikia bendravimo su kitais žmonėmis, nes plazminiai ekranai, parduotuvėse, autobusuose, lauko stendai nuolat kreipiasi į mane. Kur bebūčiau technologijos bando patraukti mano dėmesį. Daugybė tekstų laukia, kol bus perskaityti mano tikrojoje ir virtualioje pašto dėžutėje. Mane atakuoja keli tūkstančiai įvairių reklaminių žinučių per dieną. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-02
DalykasFilosofijos diplominis darbas
KategorijaFilosofija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis42.89 KB
AutoriusAivaras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Jonkus
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individo tyla mediju triuksme [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • D. Jonkus
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą