Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Sąžinė: laisvė ir atsakomybė

Sąžinė: laisvė ir atsakomybė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Sąžinės raiškos būdai. Mokslinis sąžinės supratimas. Sąžinė religijos požiūriu. Sąžinė helenistiniu požiūriu. Sąžinės samprata filosofų akimis. I. Kanto sąžinės interpretavimas. Heidegerio (Heidegger) sąžinės suvokimas. Tomo Akviniečio sąžinės problematika. Sąžinės bruožai. Sąžinės balsas. Sąžinės ugdymas. Kai sąžinė merdi. Sąžinė – laisvė ir atsakomybė. Išvados. Summary.

Ištrauka

Temos aktualumas. Jau nuo seniausių laikų žymūs mokslininkai ar filosofai, tokie kaip A. Einšteinas ar T. Džefersonas kalbėjo apie sąžinę. Kiek nuodugniau vėliau sąžinės terminą nagrinėjo I. Kantas, Tomas Akvinietis ar Heideggeris. Šiandien kai kurie rašytojai: A. Marčiulaitis, S. Fausti, A. Paškus savo tekstais ir pranešimais taip pat apeliuoja į mūsų sąžinę. Didesnis ar mažesnis dėmesys sąžinei rodo, kad ne tik senovėje, bet ir dabar yra stengiamasi kurti dorą visuomenę, kurios nariai gebėtų priimti moralinius sprendimus bei suvoktų savo poelgių pasekmes.
Šiandien, kai visuomenė paskendusi nusikaltimų liūne, yra ypatingai svarbu atsigręžti į žmogaus sąžinę. Seksualinė prievarta, smurtas, vagystė, neištikimybė, žmogžudystė – įvykiai, apie kuriuos nuolat girdime, o kartais ir patys tampame aukomis. Kas skatina žmones ryžtis tokiems veiksmams? Daugelis atsakytų, kad jie paprasčiausiai neturi jokių moralės normų ir vertybių savo gyvenime. O taip pat ir sąžinės. Juk pastarąją galima apibūdinti kaip žmogaus veiklos motyvą, kuris nusako, kaip elgtis konkrečioje situacijoje, padeda protingai atskirti gėrį nuo blogio. Kai ją prarandame, netenkame ir kitų dorybių: užuojautos ir pagarbos kitam, supratingumo, atsakomybės už savo veiksmus bei visuotinės gerovės siekimo. Žinoma, reikia pabrėžti, kad viskas priklauso tik nuo paties žmogaus ir jo vidinės būsenos.
Kadangi sąžinė yra neatskiriamai susijusi su laisve ir atsakomybe, todėl plačiau panagrinėsime, kas yra laisvė ir atsakomybė bei kaip šios vertybės yra susijusios su žmogaus sąžine.

Darbo tikslas: atskleisti sąžinės ypatybes.

Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti įvairius sąžinės raiškos būdus.
2. Apibūdinti sąžinės sampratą, remiantis skirtingais filosofais.
3. Atskleisti sąžinės bruožus.
4. Atskleisti laisvės ir atsakomybės sąsają su sąžine.

Darbo metodas – mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-09
DalykasFilosofijos kursinis darbas
KategorijaFilosofija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis49.8 KB
AutoriusLivi
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Sadauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sazine laisve ir atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Sadauskas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą