Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>I. Kanto filosofija

I. Kanto filosofija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Kanto biografija. Apie Imanuelio Kanto veikalus ir tris periodus. Moralės filosofija pagal I. Kantą. Doros esmė I. Kanto pedagoginėje sistemoje. Išvados.

Ištrauka

I. Kantas yra XIII- XIX- a. filosofas, apie kurį rašoma daugumoje knygų, kuriose aptariama filosofo biografiniai duomenys, jo kūryba, analizuojama bei marksistiškai vertinama jo filosofinė koncepcija. Filosofija aiškina būties pagrindus, žmogaus santykį su pasauliu ir pačiu savimi. Garsus mąstytojas sukūrė pedagoginę sistemą, apimančią mokymą, lavinimą ir auklėjimą, ir pagrindė ja savo filosofiją. Kanto pažiūros į žmogų ir jo prigimtį būti protinga ir dora, laisvai veikiančia, pačiai savo elgseną pasirenkančia būtybe, žmogaus ir žmonijos paskirtį nepaliaujamai žengti savęs tobulinimo keliu, ugdymo teoriją ir praktiką, grindžiamos tikrosiomis žmogiškumo vertybėmis – tiesa ir gėriu, yra aktualios ir dabar.
Kiekvienas mąstytojas – savotiškas keistuolis, kuriam neaišku tai, dėl ko kiti net nesusimąsto. Tačiau jis išjudina sustabarėjusius protus. Ir galbūt didžiausias jo laimėjimas yra tai, kad žmonės kartais staiga susimąsto: kaip mes iki šiol nesupratome tokio akivaizdaus dalyko? Jei norime pažinti save, suprasti, kas esame ir iš kur atėjome, tai savo ištakų turime ieškoti senovės Graikijoje. Graikija yra ne tik filosofijos, bet ir demokratijos tėvynė (Azenbacher A., 1992).
Beveik visos šiuolaikinio filosofavimo atmainos vienaip ar kitaip yra gavusios pradžią iš I. Kanto. Jo idėjos transformavosi, tačiau tebegyvuoja. Pažintis su I. Kanto mokslu – geras pagrindas filosofijos studijoms. Jis pratina savarankiškai mąstyti.
I. Kantas 1724 metais gimė Karaliaučiuje smulkiųjų miestelėnų šeimoje ir mirė 1804 metais taip pat Karaliaučiuje. Ši kilmė paveikė jo asmenybę: įpratino gyvenime laikytis griežtos tvarkos, paremtos nuosaikumo ir vidinės drausmės dorybėmis, išmokė neprieštaraujant susitaikyti su sunkumais, spręsti konfliktus labiau pasiremti protu, gerai apgalvojant, o ne pasiduodant aistrai, kad sprendimai galėtų apgalvoti sąžinės teismą, skatino atkakliai pajungti savo mokslinį gyvenimą vienam tikslui, atsargiai ir santūriai žiūrėti į viską, kas nepriklauso savų interesų sričiai ir kompetencijai, ir laisvai, ir nešališkai bei savarankiškai spręsti apie savo srities dalykus (Gulyga A., 1989). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFilosofijos referatas
KategorijaFilosofija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.22 KB
Autoriusilona
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Saulius Lileikis
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 I. Kanto filosofija [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. Saulius Lileikis
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą