Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Markas Tulijus Ciceronas "Pokalbiai apie senatvę ir bičiulystę"

Markas Tulijus Ciceronas "Pokalbiai apie senatvę ir bičiulystę"

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Markas Tulijus Ciceronas. Vėlyvoji kūryba. Darbinė dalis. Markas tulijus ciceronas "Pokalbiai apie senatvę ir bičiulystę". "Katonas vyresnysis arba apie senatvę". "Liucijus arba apie bičiulystę".

Ištrauka

Romos oratorius, valstybės veikėjas ir filosofas. Retorikos ir filosofijos traktatų autorius, gyvenęs paskutiniu Romos respublikos gyvavimo laikotarpiu. Jis buvo pilnas neramumų, permainų ir karų. Ciceronas kartais vadinamas paskutiniuoju respublikonu, nes visą gyvenimą gynė ir puoselėjo senosios respublikos idealus ir žuvo kaip triumvirų proskripcijų auka.
Gyvenimo pradžioje Ciceronas studijavo filosofiją pas epikiūrininką Faidrą, klausė Platono akademijos vadovo Filijoną iš Larisos paskaitų, bendravo su jo namuose gyvenusiu stoiku Diodotu, dažnai lankėsi garsaus teisininko Liucijaus Scevolos Auguro namuose, savarankiškai studijavo graikų filosofus ir istorikus. Pirmąją kalbą, ginančią Sekstą Roscijų iš Amerijos, apkaltintą tėvažudyste, pasakė 80 m. pr. m. e., būdamas 26 metų amžiaus.netrukus išsigandęs galimų represijų, išvyko į Graikiją ir ten išbuvo dvejus metus (79-77). Iš pradžių studijavo filosofiją Atėnuose, Platono akademijoje, pas Antiochą iš Askalono, vėliau išvyko į Rodo salą pas retorikos mokytoją Moloną, padariusį jam didžiulį poveikį tobulinant iškalbos įgūdžius.Grįžęs iš Graikijos, Ciceronas aktyviai įsitraukė į politinę veiklą: 76 m. pr. m. e. buvo išrinktas kvestoriumi (mokesčių rinkėju) ir metus gyveno Sicilijoje, kur pelnė didelę gyventojų pagarbą.Po Cicerono kvestoriumi dirbęs Veris išgarsėjo kaip kyšininkas bei lupikautojas, ir gyventojai jį padavė į teismą, o Ciceronas pasakė kaltinamąją kalbą "Prieš Verį" (In Verrem, 70 m. pr. m. e.). Su triumfu laimėjęs šį procesą ir įveikęs savo varžovą Hortenzijų, gynusį Verį, Ciceronas pelnė garsiausio Romos oratoriaus vardą ir 69 m. pr. m. e. buvo išrinktas edilu, o 66 m. pr. m. e. – pretoriumi. Tais pačiais metais, reikalaudamas Pompėjui suteikti aukščiausią valdžią kovoje su Mitridatu, jis pasakė ir pirmąją politinę kalbą – "Apie Gnėjaus Pompėjaus karinę valdžią" (De imperio Cn. Pompei, 66 m. pr. m. e.).64 m. pr. m. e., iškėlęs savo kandidatūrą konsulų rinkimuose, Ciceronas – homo novus ("naujas žmogus") – įveikė net penkis pretendentus ir buvo išrinktas konsulu 63 m. pr. m. e. kadencijai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFilosofijos namų darbas
KategorijaFilosofija
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis21.46 KB
AutoriusKestas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasNerijus Čepulis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pokalbiai apie senatve ir biciulyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-12-04 IP: 78.56.189.195
    darius sako

    įvadas nukopypeistintas iš vikipedijos ar nebus ir visas darbas..?

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Nerijus Čepulis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą