Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Blogiausios valdymo formos pagal Platoną

Blogiausios valdymo formos pagal Platoną

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Filosofijos disciplines namų darbas (referatas). Įvadas. Oligarchija. Kaip ji atsiranda? Kokie papročiai ir kokios ydos? Kaip tampama oligarchu? Ar atitinka žmogus atitinka esama santvarka? Demokratija. Kaip atsiranda demokratija? Kokie žmonės gyvena demokratinėje santvarkoje ir kas jai būdinga? Kaip tampama demokratu? Ir ar žmogus atitinka santvarką? Tironija. Kaip atsiranda tironija? Santykiai tarp tironiškos visuomenes narių. Kaip virstama tironu? Kokios yra tirono savybės? Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė privalo turėti savo valdymo formą, kuria remdamasi ji kuria įstatymus ir valdo visuomenę. Pačios seniausios valstybės valdymo formos susiformavo dar Antikos laikotarpiu, pavyzdžiui: demokratija, oligarchija, tironija.
Daugelis politologų yra susidarę nuomonę, kad demokratija yra vos ne tobula valdymo forma, nes žmonėms yra suteikiama pasirinkimo laisvė ir ligybė. Demokratinė valdymo forma yra plačiai taikoma ir šiuolaikiniame pasaulyje, pavyzdžiui – Lietuva ir daugelis kitų valstybių yra demokratinės respublikos. Apie oligarchiją ir tironiją daugelis mąsto neigiamai. Pirmoji yra paremta turto cenzu, todėl skurdesni žmonės negali dalyvauti valstybės valdyme. Antroji – tironija išaukština vieną vadą, kuris verčia žmones tarnauti jam.
Platonas savo veikale ,,Valstybė" išdėstė kitokią nuomonę apie šias tris valdymo formas: demokratiją, oligarchiją, tironiją. Jis kaip didelė dalis žmonių nemano, kad demokratija yra tobula valdymo forma ir priskiria ją vienai iš blogųjų. Platonas vaizdingai apibūdina valdymo formų raidą ir ypatybes.
Šiame referate yra remiamasi Platono knyga ,,Valstybė".


1. OLIGARCHIJA

Oligarchija, Platono manymu,- tokia santvarka, kuri yra paremta turto cenzu, tai yra valdo turtingieji, o skurdžiai nedalyvauja valdyme.

1.1. Kaip ji atsiranda?

Ši santvarka atsiranda iš timokratijos, valdymo formos, kuri yra viduriukas tarp aristokratijos ir oligarchijos. Turtai susitelkia paskirų žmonių rankose. Šie žmonės ieško kaip panaudoti savo pinigus ir todėl keičia įstatymus, beveik patys jų nepaisydami. Ir taip elgiasi ne tik jie patys bet ir jų žmonos. O vėliau jie patys varžosi tarp savęs, kuris yra pranašesnis ir turtingesnis, taip jie visus kitus piliečius padaro panašius į save. Kuo labiau jie vertina turtus, tuo mažiau gerbia dorybę. Turtas ir dorybė, Platono nuomone, yra tokie skirtingi, kad padėti ant svarstyklių būtinai, kuris nors jų jas nusvers į savo pusę. Todėl prieinama išvada, kad jei valstybėje garbinami turtai ir turtingieji, vadinasi, negerbiami dorieji ir pati dorybė. O žmonės visada labiau linkę atsiduoti tam, ką vertina, ir nekreipia dėmesio į tai, kas yra nevertinama.Ir šitaip savimylos ir garbėtroškos tampa gobšūs ir siekia praturtėti, o visi giria turtuolius, jais žavisi, juos renka į valdžią, o vargšus niekina. Turto cenzas tampa įstatymu ir oligarchinės santvarkos norma: kuo santvarka labiau oligarchinė, tuo didesnis turto cenzas, kuo mažiau oligarchinė – tuo mažesnis. Tiems kurie neturi nustatyto turto, neleidžiama dalyvauti valdžioje. O pati santvarka įvedama ginklu arba įbauginus piliečius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFilosofijos referatas
KategorijaFilosofija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis47.27 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAgnė Budriūnaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Blogiausios valdymo formos pagal Platona [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Agnė Budriūnaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą