Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Filosofija
Rūšiuoti pagal
 • Žmogiškojo pažinimo šaltiniai

  Įvadas. Egzistencijos rūpestis. Estetinė egzistencija. Etinė egzistencija. Religinė egzistencija. Žmogus kaip "egzistencija". Laisvės samprata. Žmogaus egzistencijos realizavimasis. Žmogaus egzistencijos ribinės situacijos. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(13 puslapių)
  2006-10-17
 • Žmogiškojo pažinimo šaltiniai (2)

  Įvadas (istorinė dalis). Žmogus kaip "egzistencija". Laisvės samprata. Žmogaus egzistencijos realizavimasis. Žmogaus egzistencijos ribinės situacijos. Išvados.
  Filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2006-10-24
 • Žmogiškumo samprata. Humanizmas

  Įvadas. Žmogaus sąmonė. Pasąmonė. Socialinė filosofija. Filosofinė antropologija. Humanizmas. Humanizmo atsiradimą įtakojantys veiksniai. Humanizmo bruožai. Išvados.
  Filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2011-04-01
 • Žmogus - vertybė

  Filosofijos rašinys. Žmogus kaip vertybė.
  Filosofija, rašinys(1 puslapis)
  2007-02-27
 • Žmogus amžių raidoje

  Įvadas. Žmogaus prigimtis. Žmogaus samprata antikos filosofijoje. Krikščioniškasis požiūris. Evoliucijos teorija ir marksistinis požiūris. Egzistencinis žmogus. Išvados.
  Filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2009-03-26
 • Žmogus be Dievo

  Kam verta gyventi ir už ką verta mirti ginant pačią gyvybės kainą. Įvadas. Žmogaus be Dievo klausimas. Nihilizmas kaip žmogaus be Dievo apraiška. Išvados.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2008-12-17
 • Žmogus būties problema amžių kaitoje

  Įvadas. Žmogaus filosofija. Antikinė filosofija. Viduramžių filosofija. Naujųjų amžių filosofija. Naujausių amžių filosofija. Išvada.
  Filosofija, namų darbas(7 puslapiai)
  2006-05-17
 • Žmogus ir amžinosios vertybės

  Įvadas. Žmogus ir visuomenė, Tiesinė žmogaus koncepcija. Natūralistinė žmogaus koncepcija. Materialistinė žmogaus koncepcija. Žmogaus organizmas. Gamtinė žmogaus aplinka, techninė žmogaus aplinka. Žmogaus visuomeninė aplinka. Kultūrinė žmogaus aplinka. Dvasinės kultūros pagrindinės formos. Žmogaus pasaulio vidinių ryšių prigimtis. Žmogus – mąstanti būtybė (Aristotelis). Žmogus kaip kūrinys (Giovanni Pico della Mirandola). Žmogus – laisva egzistencija (Kad Jaspers). Ar žmogus Viešpats ar vergas? (Vincas Vytinas). Žmogus – klausianti būtybė (Emerich Coreth). Išvados.
  Filosofija, referatas(15 puslapių)
  2006-12-15
 • Žmogus ir Dievas

  Įvadas. Dievas. Dievas – Kūrėjas ir meilė. Susidūrimas su Dievu. Išvados.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2007-04-03
 • Žmogus ir globalizacija

  PowerPoint pristatymas. Globalizacija – kas tai? Toks globalizacijos apibrėžimas siejamas su. Didysis paradoksas. Viešoji erdvė globalizuotoje visuomenėje. Socialinė segregacija globaliame pasaulyje. Globalizacija ir kultūra. Išvados.
  Filosofija, pristatymas(20 skaidrių)
  2009-01-09
 • Žmogus ir jo kūnas - kūnas ir asmens realumas

  Įvadas. Dešimt meditacijos taisyklių. Žmogus ir jo kūnas – kūnas ir asmens realumas. Žmogus. Žmogus – laisva egzistencija. Žmogus – mąstanti būtybė. Žmogus – klausianti būtybė. Žmogus – dirbanti būtybė. Žmogus – kovojanti būtybė. Kūnas. Kas yra man mano kūnas? Kūnas ir kančia. Kūnas ir asmens realumas. Kas esu aš? Aš ir sąmonės vienybė. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(8 puslapiai)
  2010-02-23
 • Žmogus ir likimas

  Įvadas. Likimo samprata šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Likimo supratimas. Likimas vyksta laike.
  Filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2005-11-27
 • Žmogus ir šiuolaikinės globalinės problemos

  PowerPoint pristatymas. Darbo tikslas. Darbo struktūra. Filosofijos samprata. Filosofijos samprata. Filosofija ir žmogus. Žmogaus samprata. Naujųjų laikų filosofijoje žmogus. Žmogaus problema filosofijoje. Globalizacijos samprata filosofijoje. Globalizacijos sritys. Globalinės problemos. Išvados.
  Filosofija, pristatymas(17 skaidrių)
  2009-11-02
 • Žmogus ir šiuolaikinės globalinės problemos (2)

  PowerPoint pristatymas. Filosofija ir žmogus. Naujųjų laikų filosofijoje žmogus. Dabartinės jauno žmogaus problemos. Alkoholizmas. Rūkymas. Kas kaltas? Globalinės ekologijos problemos. Kas yra ekologija?. Pagrindinės ekologijos problemos. Globalinės ekologijos problemos? Kas kalčiausias? Kodėl jis kalčiausias? Kaip jis tai daro? Kam visa tai? Ar jis tai suvokia? Ekologijos problemos. Apibendrinimas. Išvada.
  Filosofija, pristatymas(20 skaidrių)
  2010-01-15
 • Žmogus ir visuomenė

  Žmogus – kaip mokslo tema, gyvūniškumas ir dvasia, žmogus kaip fenomenas, pasauliškumas, istoriškumas, visuomeniškumas: konfliktai, . lytis, šeima, bendruomenė, valstybė, žmonija, trys svarbios istorijos filosofijos pozicijos: Augustinas, G.W.F. Hegel, K. Marx.
  Filosofija, referatas(9 puslapiai)
  2005-03-01
 • Žmogus ir visuomenė (2)

  Įvadas. Valstybės tikslas - žmonių saugumas. Valstybės uždaviniai ir atsiradimo priežastys. Filosofų samprata apie valstybės ir žmogaus ryšį. Platonas "Valstybė". Niccolo Machivellio ir Thomo Hobbeso požiūris į valstybę ir žmogų. Minimali maksimali valstybė ir žmogus. Valstybinis garbinimas. Valstybė – naktinis sargas. Valstybė kaip grėsmės šaltinis. Bausmės. Valstybės žlugimas dėl žmonių klaidų. Išvados.
  Filosofija, referatas(18 puslapių)
  2007-12-07
 • Žmogus ir visuomenė (3)

  Žmogaus suvokimo koncepcijos. Natūralistinė žmogaus koncepcija. Romualdas Dabkus. Lametri Žuljenas Ofre de. Teistinė žmogaus koncepcija (krikščionybės pozicija). Dualistinė žmogaus kilmės koncepcija. Kūnas ir dvasia. Apie kai kuris įgimtas žmogaus savybes ir poreikius. Žmogaus asmenybės beieškant (žmogaus prigimties samprata Viduramžiais). Žmogiškumo esmės suvokimas. Žmogaus moralinės galios (gėrio ir blogio problema). Kentėjimo problema. Žmogaus esmė. Savikūra. Išvados.
  Filosofija, konspektas(10 puslapių)
  2008-01-28
 • Žmogus kaip asmenybė

  Įžanga. Žmogus. Ką žino žmogus apie save. Žmogaus reikalavimai ir atsakingumas. Žmogaus tikėjimas ir pasirinkimo laisvė. Žmogus vadovaujasi tradicijomis. Žmogus vadovaujasi Dievu ir kitų žmonių nuomonėmis. Dievo palankumas neišlieka visam gyvenimui. Žmogaus vieta pasaulyje. Žmogus ne tik gamtos dalis, bet ir protinga būtybė. Žmogaus apsisprendimo laisvė. Žmogaus veikla susijusi su artimais žmonėmis. Neįprasti žmogaus gebėjimai. Žmogaus suvokimas ir gyvenimo pasirinkimas. Žmonės užsiima veikla bendruomenėmis. Išvados.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2006-03-02
 • Žmogus ne vien duona gyvas...

  "Žmogus ne vien duona gyvas. Jis turi pakilti virš kasdienybės, išskleisti sparnus, siekti idealų ir jais gyventi." Mathias Jung. Pamąstymai žmogaus gyvenimo tikslų tema.
  Filosofija, namų darbas(5 puslapiai)
  2008-12-19
 • Žmogus socialinių santykių sistemoje

  Įvadas. Žmogus ir visuomenė. Konflikto tarp žmogaus ir visuomenės esmė. Individo pareigos valstybei. Valstybės pareigos individui ir visuomenei. Socialinis teisingumas. Socialinio teisingumo lygybė. Dalinis socialinis teisingumas. Žmogaus moraliniai principai. Žmogus šeimoje. Žmogus bendruomenėje. Išvados.
  Filosofija, referatas(13 puslapių)
  2007-07-02
Puslapyje rodyti po