Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Filosofijos konspektai

Filosofijos konspektai (105 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Seneka "Apie laimingą gyvenimą". "Laiškai Lucilijui"

  Filosofijos antropologija. Seneka "Apie laimingą gyvenimą" ir "Laiškai Liucijui".
  Filosofija, konspektas(2 puslapiai)
  2006-05-15
 • Socialinė filosofija

  Apie šimtas socialinės filosofijos sąvokų, terminų, apibrėžimų.
  Filosofija, konspektas(5 puslapiai)
  2005-06-06
 • Socialinė filosofija (2)

  Socialinės filosofijos objektas. Žmogaus teorijos. Žmogaus problema egzistencinėje filosofijoje. Socialinės minties raida. Antika. Renesansas. Naujieji laikai XVII amžius. Šiuolaikinė socialinė filosofija ir jos nagrinėjamos problemos. Durkheimas. XX amžiaus socialinės utopijos. Visuomenės modeliai. Technografinis visuomenės modelis XX amžiuje. Ulitaristinė, socialinė teisingumo ir deontologinė teorijos.
  Filosofija, konspektas(4 puslapiai)
  2005-10-04
 • Viduramžių ir renesanso filosofijos istorija

  Viduramžių ir renesanso filosofijos istorija. Ankstyvoji scholastika. Scholastika siaurąja ir plačiąja prasme. Laisvieji menai ir filosofijos vieta juose. Keturios Škoto Eriugeno tikrovės. Amalricho Beniečio erezija. Anzelmo Kenterberiečio "fides quaerens intellectum". Kenterberiečio reikšmė dialektikų - entidialektikų ginče. Ontologinis Dievo buvimo įrodymas. "Mistikų" scholastika. Bernardo Klerviečio požiūris į žmogaus pažinimą. Hugono Viktoriečio "dorybės medis" ir išminties dorybės išklotinė. 1093-1154 metai arabų aristoteliskai ir lotynų averijonistai. Nuosaikus Avicenos realizmas. Averojaus ir "Dvejopos tiesos". Averojaus ir Sigero Brabantiečio monopsichizmas. Brandžioji scholastika. "Kitamintis" Dovydas Dinantietis. Aristotelio "sugrįžimas" į Europą. Filosofinė tomizmo sistema. Sistemos kūrėjai: Albertas Didysis ir Tomas Akvinietis. Tomo Akviniečio alternatyva. Intelekto atskyrimui nuo žmogaus įgimtoms idėjoms ir apšviestajam protui. Proto ir tikėjimo supriešinimai. Monistinei būties sampratai. Apriorinei Dievo idėjai. Neapibrėžtam veržimuisi į Gėrį.
  Filosofija, konspektas(15 puslapių)
  2009-01-16
 • Žmogus ir visuomenė (3)

  Žmogaus suvokimo koncepcijos. Natūralistinė žmogaus koncepcija. Romualdas Dabkus. Lametri Žuljenas Ofre de. Teistinė žmogaus koncepcija (krikščionybės pozicija). Dualistinė žmogaus kilmės koncepcija. Kūnas ir dvasia. Apie kai kuris įgimtas žmogaus savybes ir poreikius. Žmogaus asmenybės beieškant (žmogaus prigimties samprata Viduramžiais). Žmogiškumo esmės suvokimas. Žmogaus moralinės galios (gėrio ir blogio problema). Kentėjimo problema. Žmogaus esmė. Savikūra. Išvados.
  Filosofija, konspektas(10 puslapių)
  2008-01-28
Puslapyje rodyti po