Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Filosofijos referatai

Filosofijos referatai (289 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Žmogus amžių raidoje

  Įvadas. Žmogaus prigimtis. Žmogaus samprata antikos filosofijoje. Krikščioniškasis požiūris. Evoliucijos teorija ir marksistinis požiūris. Egzistencinis žmogus. Išvados.
  Filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2009-03-26
 • Žmogus be Dievo

  Kam verta gyventi ir už ką verta mirti ginant pačią gyvybės kainą. Įvadas. Žmogaus be Dievo klausimas. Nihilizmas kaip žmogaus be Dievo apraiška. Išvados.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2008-12-17
 • Žmogus ir amžinosios vertybės

  Įvadas. Žmogus ir visuomenė, Tiesinė žmogaus koncepcija. Natūralistinė žmogaus koncepcija. Materialistinė žmogaus koncepcija. Žmogaus organizmas. Gamtinė žmogaus aplinka, techninė žmogaus aplinka. Žmogaus visuomeninė aplinka. Kultūrinė žmogaus aplinka. Dvasinės kultūros pagrindinės formos. Žmogaus pasaulio vidinių ryšių prigimtis. Žmogus – mąstanti būtybė (Aristotelis). Žmogus kaip kūrinys (Giovanni Pico della Mirandola). Žmogus – laisva egzistencija (Kad Jaspers). Ar žmogus Viešpats ar vergas? (Vincas Vytinas). Žmogus – klausianti būtybė (Emerich Coreth). Išvados.
  Filosofija, referatas(15 puslapių)
  2006-12-15
 • Žmogus ir Dievas

  Įvadas. Dievas. Dievas – Kūrėjas ir meilė. Susidūrimas su Dievu. Išvados.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2007-04-03
 • Žmogus ir likimas

  Įvadas. Likimo samprata šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Likimo supratimas. Likimas vyksta laike.
  Filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2005-11-27
 • Žmogus ir visuomenė

  Žmogus – kaip mokslo tema, gyvūniškumas ir dvasia, žmogus kaip fenomenas, pasauliškumas, istoriškumas, visuomeniškumas: konfliktai, . lytis, šeima, bendruomenė, valstybė, žmonija, trys svarbios istorijos filosofijos pozicijos: Augustinas, G.W.F. Hegel, K. Marx.
  Filosofija, referatas(9 puslapiai)
  2005-03-01
 • Žmogus ir visuomenė (2)

  Įvadas. Valstybės tikslas - žmonių saugumas. Valstybės uždaviniai ir atsiradimo priežastys. Filosofų samprata apie valstybės ir žmogaus ryšį. Platonas "Valstybė". Niccolo Machivellio ir Thomo Hobbeso požiūris į valstybę ir žmogų. Minimali maksimali valstybė ir žmogus. Valstybinis garbinimas. Valstybė – naktinis sargas. Valstybė kaip grėsmės šaltinis. Bausmės. Valstybės žlugimas dėl žmonių klaidų. Išvados.
  Filosofija, referatas(18 puslapių)
  2007-12-07
 • Žmogus kaip asmenybė

  Įžanga. Žmogus. Ką žino žmogus apie save. Žmogaus reikalavimai ir atsakingumas. Žmogaus tikėjimas ir pasirinkimo laisvė. Žmogus vadovaujasi tradicijomis. Žmogus vadovaujasi Dievu ir kitų žmonių nuomonėmis. Dievo palankumas neišlieka visam gyvenimui. Žmogaus vieta pasaulyje. Žmogus ne tik gamtos dalis, bet ir protinga būtybė. Žmogaus apsisprendimo laisvė. Žmogaus veikla susijusi su artimais žmonėmis. Neįprasti žmogaus gebėjimai. Žmogaus suvokimas ir gyvenimo pasirinkimas. Žmonės užsiima veikla bendruomenėmis. Išvados.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2006-03-02
 • Žmogus socialinių santykių sistemoje

  Įvadas. Žmogus ir visuomenė. Konflikto tarp žmogaus ir visuomenės esmė. Individo pareigos valstybei. Valstybės pareigos individui ir visuomenei. Socialinis teisingumas. Socialinio teisingumo lygybė. Dalinis socialinis teisingumas. Žmogaus moraliniai principai. Žmogus šeimoje. Žmogus bendruomenėje. Išvados.
  Filosofija, referatas(13 puslapių)
  2007-07-02
Puslapyje rodyti po