Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Filosofijos referatai

Filosofijos referatai (289 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Laimės samprata filosofijoje

  Filosofų Laimės samprata. Aristotelis. Tomas Akvinietis. Imanuelis Kantas. Džeremis Bentamas. Džonas Stiuartas Milis. Frydrichas Nyčė.
  Filosofija, referatas(3 puslapiai)
  2006-01-12
 • Laimės samprata jogos filosofijoje

  Įvadas. Jogos istorija. Laimės samprata jogos filosofijoje. Laimės siekimas. Kliūtys siekiant laimės. Kaip įveikti kliūtis?
  Filosofija, referatas(13 puslapių)
  2006-09-19
 • Laimingas gyvenimas – gyvenimas pagal prigimtį

  Laimingas gyvenimas – gyvenimas pagal prigimtį. Gyvenimas pagal prigimtį – laisvas gyvenimas. Reikia susitaikyti su likimu. Reikia siekti tik vertingų dalykų. "Reikia žiūrėti tik vieno – kad tai būtų naudinga ir tinkama visuomenei.". Nereikia geisti malonumų ir vengti nemalonumų. Nereikia bijoti mirties, nes. Niekas negali sukliudyti siekti tikslo.
  Filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2006-12-22
 • Laisvė (5)

  Įvadas. Laisvės problema. Laisvė ir tikrovė. Metafizinis, epistemologinis ir antropologinis. Laisvės pagrindai. Dorovės "heteronomija" ir "autonomija". Laisvė ir demokratija. Laisvės ir demokratijos galia. Laisvė kaip esminė demokratijos vertybė. Dialogas ir meilė demokratijoje. Tarp žemės ir dangaus. Trys filosofiniai. Etiudai apie laisvę. Arba – arba. Didysis taip ir didysis ne. Iššūkis ir atsakas. Išvados.
  Filosofija, referatas(22 puslapiai)
  2007-10-18
 • Laisvė filosofijoje

  Įvadas. Laisvės sąvoka. Asmens kaip laisvos būtybės savitumas. Laisvės įgyvendinimas būtinumo sąlygomis. Savosios laisvės apribojimas, kaip laisvės įgyvendinimas drauge. Iš problemos istorijos. Išvados.
  Filosofija, referatas(13 puslapių)
  2007-05-15
 • Laisvė ir atsakomybė

  Įvadas. Filosofų mintys apie laisvę ir atsakomybę. Etikų mintys apie laisvę ir atsakomybę. Laisvės problema moksle ir mene. Dorovinė laisvė ir atsakomybė. Laisvės problema įvairiose gyvenimo srityse. Išvados.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2005-08-20
 • Laisvė ir determinizmas (2)

  Laisvė. Pažinimo problema. Mokslinio pažinimo problema moderniųjų laikų filosofijoje: empirizmo ir racionalizmo ginčas.
  Filosofija, referatas(5 puslapiai)
  2006-02-09
 • Laisvė ir savivalė

  Įvadas. Valios laisvė. Pasirinkimo laisvė. Laisvė moralės atžvilgiu. Laisvė religijos atžvilgiu. Vidinė laisvė – minties ir dvasios laisvė. Išvados.
  Filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2006-03-31
 • Laisvės ir atsakomybės sampratos kitimas

  Laisvė ir būtinumas. Atsakomybė. Laisvės esmė. Atsakomybės esmė. Išvada.
  Filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2006-03-10
 • Laisvės problema

  Įvadas. Juozas Girnius. Laisvė. Laisvės esmė. Andrius Volanas. Laisvę visi protingi žmonės visada labai brangino. Stasys Yla (1908-1983) Kas yra laisvė? V. Sezemanas. Laisvės realumo faktai. Algirdas Julius Greimas. Laisvės problema XX amžiuje. Išvados.
  Filosofija, referatas(15 puslapių)
  2007-02-21
 • Laisvės problema filosofijoje

  Įvadas. Laisvės samprata. Laisvės subjektas. Laisvės objektas. Laisvės vykdymas. Laisvės ir būtinybės santykis. Laisvė žmonių santykiuose. Mąstytojai apie laisvę. Išvados.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2008-03-08
 • Laisvės samprata

  Įvadas. Valios laisvė. Pasirinkimo laisvė. Laisvė moralės atžvilgiu. Laisvė religijos atžvilgiu. Vidinė laisvė – minties ir dvasios laisvė. Laisvė ir valdžia. Asmens laisvė. Išvados.
  Filosofija, referatas(15 puslapių)
  2006-03-01
 • Laisvės samprata (2)

  Įvadas. Laisvės samprata. Laisvės esmė. Laisvės subjektas ir objektas. Laisvės vykdymas. Laisvė ir būtinybė. A. Maceina apie žmogaus laisvę. I. Kantas apie žmogaus laisvę. G. Hegelis apie žmogaus laisvę. F. Schellingas apie žmogaus laisvę. G. Fichte apie žmogaus laisvę. K. Jaspersas apie žmogaus laisvę. Išvados.
  Filosofija, referatas(11 puslapių)
  2007-03-14
 • Legendos "Didysis inkvizitorius" prasmė

  Fiodoras Michailovičius Dostojevskis. Didysis Inkvizitorius. Psichologinė legendos prasmė. Moralinė legendos prasmė. Metafizinė legendos prasmė.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2005-06-01
 • Liberalizmo sąsajos su filosofijos disciplina. Filosofinės liberalizmo ištakos

  Liberalizmo susiformavimas. Susiformavimo aplinkybės. Pagrindiniai liberalizmo bruožai. Liberalizmas ir filosofija: sąlyčio taškai. Bendri bruožai. Asmens individualumo vertė filosofiniu ir liberalų požiūriu (pagal J. S. Millio "Apie laisvę"). Liberalizmo ir filosofijos panašumai pagal Dž. Loko "Esė apie pilietinę valdžią". Išvados.
  Filosofija, referatas(9 puslapiai)
  2006-01-21
 • Lietuvių filosofai, jų veikla ir pažiūros

  Įvadas. Švietimo filosofija. Vydūnas. Stasys Šalkauskis. Juozas Girnius. Antanas Maceina. Išvados.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2007-05-24
 • Lietuvos filosofai

  Įvadas. Tautinio sąjūdžio filosofija. Vydūnas. Modernioji filosofija. Stasys Šalkauskis. Antanas Maceina. Išvada.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2007-02-08
 • Mąstymas ir kalba. Sąvoka ir žodis

  Įvadas. Mąstymas – kaip idėjų gimimas. Mąstymo ir kalbos santykis. Kalba kaip pagrindinis bendravimo ir išraiškos būdas. Galimybė išreikšti save be žodžių. Kalba sutampa su mąstymu. Intelekto idėjų raiška žodžiais. Idėjų ir žodžių atitikimas. Paprastos ir sudėtinės idėjos. Pilietinė ir filosofinė žodžių vartosena. Piktnaudžiavimas žodžiais. Mąstymas ir gimtoji kalba. Gimtoji kalba – būdas kuriuo gyvenome. Kalba kaip "regėjimo" kampas. Filosofinės kalbos gyvumas. Žodžių kilmė filosofijoje. Filosofijos terminija. Termino esmė ir savybės. Terminų šaltiniai. Terminų vartojimas. Bendrosios taisyklės terminijai sudaryti. Lietuvių kalba ir metafizika. Išvados.
  Filosofija, referatas(15 puslapių)
  2007-11-12
 • Mąstymas ir kalba. Sąvoka ir žodis (2)

  Įvadas. Kalba-mąstymo išraiška. Mintys apie žmogaus ir kalbos santykį. Kalbos problemos. Tėvynė ir kalba. Kalba – bendravimo ir išraiškos būdas. Sąvoka. Idėjų samprata. Sąvokinis mąstymas. Žodžių netobulumas. Piktnaudžiavimas žodžiais. Išvados.
  Filosofija, referatas(11 puslapių)
  2008-02-27
 • Mąstymo ugdymo sampratos

  Įvadas. Sokratas. Karl Raimund Popper. John Dewey. Richard Paul. Lipmanas. Mąstymo ugdymas mokykloje. Psichologai apie mąstymo ugdymą. Vincento Ryano Ruggero. Laurenas Resnickas. Išnašos.
  Filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2008-06-10
Puslapyje rodyti po