Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija
Rūšiuoti pagal
 • Markas Tulijus Ciceronas "Pokalbiai apie senatvę ir bičiulystę"

  Įvadas. Markas Tulijus Ciceronas. Vėlyvoji kūryba. Darbinė dalis. Markas tulijus ciceronas "Pokalbiai apie senatvę ir bičiulystę". "Katonas vyresnysis arba apie senatvę". "Liucijus arba apie bičiulystę".
  Filosofija, namų darbas(6 puslapiai)
  2012-03-19
 • Mąstymas ir kalba. Sąvoka ir žodis

  Įvadas. Mąstymas – kaip idėjų gimimas. Mąstymo ir kalbos santykis. Kalba kaip pagrindinis bendravimo ir išraiškos būdas. Galimybė išreikšti save be žodžių. Kalba sutampa su mąstymu. Intelekto idėjų raiška žodžiais. Idėjų ir žodžių atitikimas. Paprastos ir sudėtinės idėjos. Pilietinė ir filosofinė žodžių vartosena. Piktnaudžiavimas žodžiais. Mąstymas ir gimtoji kalba. Gimtoji kalba – būdas kuriuo gyvenome. Kalba kaip "regėjimo" kampas. Filosofinės kalbos gyvumas. Žodžių kilmė filosofijoje. Filosofijos terminija. Termino esmė ir savybės. Terminų šaltiniai. Terminų vartojimas. Bendrosios taisyklės terminijai sudaryti. Lietuvių kalba ir metafizika. Išvados.
  Filosofija, referatas(15 puslapių)
  2007-11-12
 • Mąstymas ir kalba. Sąvoka ir žodis (2)

  Įvadas. Kalba-mąstymo išraiška. Mintys apie žmogaus ir kalbos santykį. Kalbos problemos. Tėvynė ir kalba. Kalba – bendravimo ir išraiškos būdas. Sąvoka. Idėjų samprata. Sąvokinis mąstymas. Žodžių netobulumas. Piktnaudžiavimas žodžiais. Išvados.
  Filosofija, referatas(11 puslapių)
  2008-02-27
 • Mąstymo ugdymo sampratos

  Įvadas. Sokratas. Karl Raimund Popper. John Dewey. Richard Paul. Lipmanas. Mąstymo ugdymas mokykloje. Psichologai apie mąstymo ugdymą. Vincento Ryano Ruggero. Laurenas Resnickas. Išnašos.
  Filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2008-06-10
 • Meilė - laimės linkėjimas kitam asmeniui

  Filosofijos esė. "Meilė – laimės linkėjimas kitam asmeniui" D. Hiumas. Kas yra laimė? Meilė.
  Filosofija, esė(4 puslapiai)
  2009-12-07
 • Meilė (5)

  Įvadas. Tikslas: Atskleisti meilės sampratą istoriniame kontekste bei išsiaiškinti jos raišką. Meilės objektai. Broliška meilė. Motinos meilė. Erotinė meilė. Meilė sau. Meilė dievui. Meilės samprata. Šiuolaikiška meilė. Išvados.
  Filosofija, referatas(13 puslapių)
  2008-11-04
 • Meilė filosofijoje

  Meilės samprata filosofijoje. Pitagoras. Platonas. Aristotelis. Pirmykštė krikščionybė. Valio metafizika. Tejaras De Šardenas. Ėrichas Fromas. Raineris Marija Rilkė. Fridrichas Nyčė. Imanuelis Kantas.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2005-11-22
 • Meilė ir neapykanta

  Filosofų mintys apie meilę ir neapykantą. Įvadas. Tyrimo problematika. Tyrimo tikslas. Darbo struktūra. Problemos ištirtumas. Šaltiniai. Meilė. Meilės filosofija: Marsijus Fyčinas. Ar meilė menas? E. Fromas. Meilės teorija: Arkadė Diotima Sokrato didžioji motina. Meilė - savęs peržengimas: Maksas Šeleris. Neapykanta. B. Kuzmickas. Frydrichas Nyčė. Pjeras Teparas De Šardenas. Apie meilę ir neapykantą. Išvados.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2007-12-24
 • Meilė kaip filosofinė problema

  Įvadas. Kas yra filosofija? Meilė gražiausias jausmas. Renesanso meilės filosofija. Filosofija kaip meilė išminčiai. Graikų požiūris į filosofiją kaip meilę. Išminčiai.
  Filosofija, namų darbas(13 puslapių)
  2010-01-28
 • Meilė kaip filosofinė problema. Meilės problema amžių kaitoje

  Įvadas. Meilė. Platonas "Puota". Meilė ir dorybės. B. Spinoza. A. Šopenhaueris. F. Nyčė. E. Fromas. Išvados.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2007-02-28
 • Meilė kaip produktyvumas

  Darbo tikslas - aptarti meilę kaip produktyvumo pamatą, pateikti svarbiausius tikros meilės bruožus, išnagrinėti skirtingas meilės rūšis, bei aptarti meilės praktinę dalį. Įvadas. Meilės teorija. Vienatvė kaip egzistencinė problema. Destruktyvūs vienatvės įveikos būdai. Meilė kaip neurotiškas prieraišumas. Meilė kaip produktyvi vienatvės įveika. Meilės praktika. Išvados.
  Filosofija, analizė(10 puslapių)
  2007-04-14
 • Meilės menas

  Įvadinė dalis. Meilės teorija. Atskirtumo jausmas. Meilės objektas. Motinos meilė. Broliška meilė. Erotinė meilė. Meilė sau. Meilės praktika. Išvados.
  Filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2006-07-18
 • Meilės samprata

  Ar meilė yra menas? Meilė – atsakymas į žmogaus egzistencijos problemą. Meilės veikla. Tarpasmeninio sąryšio poreikis. Meilės objektai. E. Fromo ir Z. Froido samprotavimai. Meilės praktika. Meilės prigimtis.
  Filosofija, konspektas(12 puslapių)
  2005-10-11
 • Meilės samprata (2)

  Įvadas. Ar meilė yra menas. Meilė - atsakymas į žmogaus egzistencijos problemą. Broliška meilė. Erotinė meilė. Meilė sau. Išvados.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2007-02-26
 • Menas, didingumas ir grožis

  Įvadas. Dėstymas. Gamta – savotiškas meno kūrinys. Kanto estetika. Grožio apibrėžimai. Išvados.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2006-03-06
 • Menas, kaip kultūros filosofijos dalis

  Kultūros filosofijos pranešimas. Kultūros filosofija ir menas. Maceinos ir Šalkauskio samprotavimai apie meną, kaip kultūros filosofijos dalį.
  Filosofija, rašinys(2 puslapiai)
  2008-11-05
 • Menininkas ir kūryba

  Ar galima išmokt būti menininku? Kaip aš suprantu originalumą? Menininko kūrybinio tapsmo kelias. Menininkas ir originalumas. Išvados.
  Filosofija, referatas(8 puslapiai)
  2005-06-07
 • Menininkas, kūrinys, suvokėjas, visuomenė – jų sąveika meno pasaulyje

  Kas yra menas? Kuo jis svarbus visuomenei? Koks menininko vaidmuo pasaulyje? Koks menininko ir žmogaus - vartotojo - suvokėjo santykis?
  Filosofija, rašinys(3 puslapiai)
  2007-03-16
 • Meno ir dorovės samprata estetikoje

  Įvadas. Meno ir dorovės samprata estetikoje.
  Filosofija, rašinys(5 puslapiai)
  2006-02-24
 • Meno suvokimas : ar "viskas, kas yra gražu, yra gražu"?

  Filosofijos ir meno skirtumas. Filosofijos ir mokslo santykis. Grožis. Daiktas filosofiniu ir meniniu požiūriu. Estetizmas. Kūryba. Meno kūrinys. Kultūra. Meno suvokimas.
  Filosofija, referatas(7 puslapiai)
  2007-05-02
Puslapyje rodyti po