Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Filosofijos namų darbai

Filosofijos namų darbai (74 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Laisvė (6)

  Įvadas. Kas yra laisvė. Laisvė ir atsakomybė. Laisvės problema. Dorovinė laisvė. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(4 puslapiai)
  2007-11-13
 • Laisvės sąvokos paradigmos

  Įvadas. Isaiah’o Berlin’o "pozityvioji" ir "negatyvioji" laisvės. Klasikinė laisvės samprata. Platono laisvės samprata. Aristotelio laisvės samprata. Kritinės pastabos dėl negatyvios ir pozityvios laisvės sampratos. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(12 puslapių)
  2012-04-03
 • Markas Tulijus Ciceronas "Pokalbiai apie senatvę ir bičiulystę"

  Įvadas. Markas Tulijus Ciceronas. Vėlyvoji kūryba. Darbinė dalis. Markas tulijus ciceronas "Pokalbiai apie senatvę ir bičiulystę". "Katonas vyresnysis arba apie senatvę". "Liucijus arba apie bičiulystę".
  Filosofija, namų darbas(6 puslapiai)
  2012-03-19
 • Meilė kaip filosofinė problema

  Įvadas. Kas yra filosofija? Meilė gražiausias jausmas. Renesanso meilės filosofija. Filosofija kaip meilė išminčiai. Graikų požiūris į filosofiją kaip meilę. Išminčiai.
  Filosofija, namų darbas(13 puslapių)
  2010-01-28
 • Mirties problema filosofijoje (3)

  Įvadas. Filosofinis mirties aiškinimas. Mirties baimė. Mirties neigimas. Mirimas. Vydūnas apie mirimą. P. Ariès apie mirimą. Kas žmogaus laukia po mirties. Artimojo mirtis. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(16 puslapių)
  2006-10-25
 • Mirties suvokimas filosofijoje

  Įvadas. Mirties supratimas senovės filosofijoje. Į ką panaši mirtis? Gyvenimo prasmės ieškojimas. Transcendentinė gyvenimo samprata. Atsisveikinimo ritualas. Mirusiųjų prisiminimas. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(5 puslapiai)
  2010-09-28
 • Mokslas ir pažinimas

  Kas yra mokslas, Kas yra pažinimas, Koks yra mokslo ir pažinimo santykis, Ką mums duoda mokslas, o ką pažinimas, Kas tai per sąvokos?
  Filosofija, namų darbas(4 puslapiai)
  2005-03-07
 • Panoptiniai ir sinoptiniai šių dienų žiniasklaidos bruožai

  Filosofijos krypties rašto darbas žiniasklaidos tema: Panoptiniai ir sinoptiniai šių dienų žiniasklaidos bruožai.
  Filosofija, namų darbas(4 puslapiai)
  2008-11-07
 • Pedagogikoje ignoruojama filosofija

  Įvadas. Filosofijos ir pedagogikos santykis. Filosofija ignoruojama pedagogikoje - priežastys ir pasekmės. Probleminis medis. Problemos analizė. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(6 puslapiai)
  2009-06-20
 • Platono filosofijos bruožai

  Platono filosofijos bruožai. Valstybė. Pratarmė. Senatvės samprata. Ryšys tarp turto ir senatvės. Teisingumo ieškojimo pradžia. Sokrato ir Polemarcho mintys. Trasimacho mintys. Sokrato prieštaravimai. Paprastų žmonių elgesys. Valstybės kūrimas. Būtini žmonių poreikiai ir kariuomenės formavimas. Sargybinių auklėjimas. Melagingi pasakojimai. Muzika. Gimnastika. Sargybinių atranka. Sargybinių gyvenimo būdas ir būstas.
  Filosofija, namų darbas(7 puslapiai)
  2007-02-22
 • Pozityvizmas: pagrindinės problemos, požiūris ir atstovai

  Įvadas. Sąlygos pozityvistinėms pažiūroms atsirasti. Tezė "Žmonijos pažanga – pakylėti mąstymą į pozityvią, t.y. mokslinę pakopą". Pozityvistų keliamos problemos. Tezė: "Mokslo raida vyksta trimis stadijomis". Tezė: "Dvasinės raidos pakopų dėsnį O. Kontas taikė ir visuomenės formoms". Tezė: "Pagal pozityvumo laipsnį mokslus galima surikiuoti į tam tikrą seką." Tezė: "O. Konto mokslų klasifikacijoje nėra psichologijos". Tezė: "Principas, kuriuo O. Kontas siekia grįsti valstybę, yra nusimanančiojo autoritetas". Anglų pozityvistas J. S. Millis. Tezė: "J. S. Millis mėgina pagrįsti visuotinę ir vieningą metodologiją, taikytiną visiems mokslams". Tezė: "Pažiūrų ir diskusijų laivė negali būti varžoma jokiais apribojimais".
  Filosofija, namų darbas(7 puslapiai)
  2007-10-16
 • Pozityvizmo ir neopozityvizmo bendri bruožai ir skirtumai

  Pranešimas tema: pozityvizmo ir neopozityvizmo bendri bruožai ir skirtumai. Tikslas: apibūdinti pozityvizmą ir neopozityvizmą. Uždaviniai. Pagrindinės sąvokos. Tezės: Pozityvizmas XIX amžiaus pirmajame laikotarpyje. Pozityvizmas XIX amžiaus antrajame laikotarpyje. XX amžiaus pozityvizmo atgimimas į loginį pozityvizmą arba neopozityvizmą.
  Filosofija, namų darbas(3 puslapiai)
  2009-05-13
 • Prigimtis: gėris ir blogis

  Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti prigimties, bei gėrio ir blogio sąvokas, apmąstyti gėrio ir blogio reikšmę ir įtaką žmogaus prigimčiai, bei šių sąvokų tarpusavio santykį, supažindinti su amžinomis gėrio ir blogio problemomis bei susipažinti ir pažiūrėti, ką apie šiuos dalykus mąsto antikos laikų filosofai bei kiti gerai žinomi autoriai. Prigimtis: gėris ir blogis. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(6 puslapiai)
  2008-11-28
 • Protas ir kūnas meno procese

  Protas ir kūnas meno procese: kai protas žino, bet ranka neklauso; kai ranka klauso, bet protas nežino. Žmonijos išraiška. Ką reiškia kurti vadovaujantis beveik vien protu, kurti vadovaujantis tam tikromis kūrimo taisyklėmis ar remtis protu priimant kažkokią idėją arba ją atmetant? Šiuolaikinis žmogaus idealas. Galutinis sprendimas priklauso nuo situacijos. Menas - gyvenimo atspindys.
  Filosofija, namų darbas(4 puslapiai)
  2008-04-17
 • R. Dekartas "Metafiziniai apmąstymai"

  Pranešimas. Proto ir patyrimo santykis pažinime pagal R. Dekarto knygą "Metafiziniai apmąstymai". R. Dekartas "Metafiziniai apmąstymai". Pirmasis apmąstymas. "Apie dalykus, kuriais galime abejoti". Antrasis apmąstymas. "Apie žmogaus dvasios prigimtį, kurią galima pažinti lengviau negu kūną". Trečias apmąstymas. "Apie tai, kad yra Dievas". Išvados. Žodynėlis.
  Filosofija, namų darbas(5 puslapiai)
  2009-10-16
 • Reformacijos sąjūdis arba už ką M. Liuteris kritikuoja oficialų bažnytinį gyvenimą?

  Martynas Liuteris. Reformacija nebuvo vien M. Liuterio nuopelnas. Liuteris visas savo mintis grindė Biblija. Liuteris smerkė tuos kurie giriasi ir trokšta apsireiškimų ar religinių regėjimų. M. Liuteris neigė dvasininkijos , kaip tarpininkės tarp žmonių ir Dievo, vaidmenį. Reformacijos sąjūdis sukeltas Martyno Liuterio labai greit persimetė į kitas šalis.
  Filosofija, namų darbas(6 puslapiai)
  2008-04-14
 • Sąmonės ir kūno santykio problema filosofijoje

  Įvadas. Kūno ir sąmonės tarpusavio santykis. Dualizmas. Materializmas. "Dvigubo aspekto teorija". Išvados.
  Filosofija, namų darbas(3 puslapiai)
  2007-06-16
 • Saugumas ir laisvė. Kodėl iškyla blogiausieji? Tiesos pabaiga

  Filosofinių klausimų atsakymai: Saugumas ir laisvė. Kodėl iškyla blogiausieji? Tiesos pabaiga.
  Filosofija, namų darbas(7 puslapiai)
  2009-04-28
 • Sielos ir kūno santykio samprata

  Įvadas. Epikūras. Aristotelis. Tertulianas. Origenas. Mykolas Pselas. Grigalius Palamas. Išvados.
  Filosofija, namų darbas(8 puslapiai)
  2006-11-01
 • T. Adorno and M. Horkheimer. Culture industry

  Darbas anglų kalba. Theodor Adorno and Max Horkheimer baigiamojo darbo analizė. Kaip jų darbas padeda suvokti šiuolaikinę kultūrą? Explore the "culture industry" thesis by Adorno and Horkheimer. How useful is their work for understanding contemporary culture?
  Filosofija, namų darbas(5 puslapiai)
  2009-12-15
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Puslapyje rodyti po